Investiţii în derulare

Un important proiect ce va debuta in acest an cu derularea procedurilor de licitatii este cel castigat pe masura 322 din cadrul PNDR ce cuprinde infiintarea retelei de canalizare in satul Camarasu , reabilitare si modernizare drumuri comunale (Camarasu , Naoiu si Simboleni ) , reabilitare si modernizare camin cultural Camarasu si constructie gradinita . Este un proiect in valoare de 2,5 milioane euro , fiind primii bani europeni ce vor intra in comuna noastra .In cadrul investitiilor din ultimii ani Alimentarea cu apa potabila a localitatii Naoiu este de asemenea foarte importanta . Lucrarea a inceput in anul 2010 si va fi finalizata in anul 2011 , va avea o lungime totala de aproximativ 12 km retea distributie . Exista in derulare de asemenea un proiect de modernizare a bazei sportive , proiect care deocamdata este intrerupt .